Kubki, garnki, filiżanki, salaterki, wazy, dzbanki, talerzyki, flaszki, miski, mydelniczki i półmiski.
poniedziałek, 28 listopada 2011

Misa ręcznie wykonana z białej gliny z ludowym wzorem serwetki. Całość pokryta pomarańczowym błyszczącym szkliwem i wypalona w piecu do ceramiki w temperaturze 1050 stopni. Wymiary: średnica około 25 cm, wysokość około 9 cm. Więcej informacji w moim sklepiku-kramiku.

 

19:14, honorataa , Miski
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 listopada 2011

Do chałupki wstawiamy świeczkę, wlewamy olejek eteryczny i ... po chwili z komina leci dym a w powietrzu unosi się miły zapach. Domek zrobiony na zamówienie, ale następny jest już w "budowie".

 

A tu domek który zaraz będzie gotowy.


10:20, honorataa , inne
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 24 października 2011

Kawa  espresso z małej czarnej w kropki ? Bardzo ładna i poręczna filiżaneczka ze spodeczkiem.

Albo niebieska w kratkę ?  Smakuje na pewno pysznie.

środa, 28 września 2011

Po dłuższej nieobecności tutaj, powracam !  I od razu muszę się pochwalić paroma nowymi rzeczami wykonanymi z jesiennych liści.

Taka mała jesienna miseczka. Wysokość około 10 cm, a średnica 18 cm. Jest cudna, delikatna i bardzo dekoracyjna. Z serii moich ulubionych :)

A ta miseczka trochę większa, jak jesienny kwiat. Średnica  27 cm, a głębokość około 9 cm. Bardzo fajna i pięknie wygląda na stole.


A tu do kompletu serwetnik. Bardzo ładny i pasujący do miseczek. Dość duży bo 14 x 8 cm i wysokość około 11 cm. Zmieści się więc porządna garść serwetek. Polecam !

20:28, honorataa , Miski
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 marca 2011

 

Wiosenne ceramiczne jajo wykonane ręcznie z białej gliny i pokryte kolorowym szkliwem. Idealne jako dekoracja świątecznego stołu, do rzeżuchy, albo na co dzień do dipów czy pyszne przekaski. Wymiary: 10 cm x 7 cm, wysokośc około 4 cm. Zapraszam

23:12, honorataa , inne
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 13 grudnia 2010

Ceramiczna miseczka na trzech nóżkach z białej gliny ręcznie zrobiona z kapusty. Ozdobiona przetartym zielonym szkliwem a całość pokryta błyszczącym bezbarwnym szkliwem. Bardzo praktyczna i dekoracyjna.

średnica około 18 cm,

wysokość około 6 cm.

08:49, honorataa , Miski
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 22 listopada 2010

A tu troche inaczej ale też hand made.

Sprawcą tego obrazu jest 9 letnia wielbicielka kotów. 

13:38, honorataa
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 25 października 2010

Okrągła ceramiczna mydelniczka (albo cokolwiek innego to może być) z odciśniętą małą serwetką z koronki. Całość pokryta błyszczącym szkliwem i wypalona w temperaturze 1050 stopni. Średnica około 12 cm, wysokość około 2 cm.    Cena 18 PLN.

 

 

 

 

 

 

 

wtorek, 28 września 2010

Ceramiczne kuleczki - koraliki. Cudne i kolorowe. Pokryte błyszczącym szkliwem wypalone w temperaturze 1050 stopni. Średnica około 1,5 cm - 2 cm. Idealne do kreowania własnego wizerunki, wystroju wnętrz, i kreacji.

środa, 28 lipca 2010

Miska której już nie mam ale mogę wykonać bardzo podobną jeśli Ci sie podoba. Jest ręcznie zrobina z białej gliny, i ręcznie odciśnięte są też liście. Dość głęboka ale wygodna i bardzo dekoracyjna. Oszklona "spożywczym" szkliwem i wypalona w piecu do ceramiki. Średnica około 17 cm, a wysokość 8 cm. Ma fantastyczny wzór.

 

 

 

A ta jest trochę szersza i ma inny kształt ale też jest ciekawa. Średnica około 23 cm, a wysokość około 9 cm. Jeśli wymyślisz coś lepszego to mogę to zrobić na zamówienie.

 

A do kompletu duża biała misa, albo patera jak kto woli. Wykonana w podobny sposób. Pokryta z obu stron bezbarwnym błyszczącym szkliwem. Jest znakomita na owoce ale może też być na wielką porcję imprezowej sałatki. Średnica około 32 cm, a wysokość 12 cm.

18:50, honorataa , Miski
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 11 lipca 2010

 

Mega wielki dzwon z brązowej gliny. Całkowita długość około 95 cm, średnica i wysokość  dzwona dużego 15 cm. A małych dzwoneczków jest ze 22. Często wieszany na balkonach ze względu na ładny dźwięk dzwoneczków - boją się go gołębie :) 

 

 


A ten bardzo duży zielony z choinką zwiastujący święta. Całkowita długość około 95 cm ! !

 

 
I ten też jest duży chociaż mniejszy ale zielony. Długość około 80 cm, a średnica i wysokość dużego dzwona około 15 cm. Małe dzwonki sa małe i jest ich 11.  Gorąco polecam bo jest ... fajny .

 

 


 

 

A to jest średni dzwonek, czerwony, z choinką, bo już święta poczuł. Całkowita długość około 66 cm.

 

 

 


A tu najmniejszy z nich wszystkich ale z choinka i zielony no i z małymi. Całkowita długość około 58 cm.

 

 Ten mały to taki mikołajowy, długość około 58 cm

piątek, 11 czerwca 2010
poniedziałek, 26 kwietnia 2010

Komplet misek wykonany z białej gliny z czarnymi krowymi łatami. Oszklone bezbarwnym, błyszczącym szkliwem i wypalone w wysokiej temperaturze. Idealnie nadają się na sałatki. Najmniejsza miska: średnica około 13 cm, wysokość około 6 cm.


... średnia miseczka: wysokość 17 cm, wysokość około 8 cm.

 

... i największa: średnica około 21 cm, wysokość około 9 cm.


 

20:31, honorataa , Miski
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 25 kwietnia 2010

Komplet misek z białej gliny wykonane z odciśniętych  liści leszczyny. W całości pokryte bezbarwnym błyszczącym szkliwem i wypalone w piecu do ceramiki w temperaturze 1050 stopni. Idealne do sałatek i bardzo dekoracyjne. Mała miska średnica około 17 cm, wysokość około 9 cm.

 

...i średnia. Średnica około 22 cm, wysokość około 9 cm.

 

... i duża z czterech wielkich liści. Średnica około 28 cm. Wysokość do 11 cm. 

20:43, honorataa , Miski
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 kwietnia 2010

Komplet miseczke ceramicznych wykonane z białej gliny z czarnymi paskami zeberki.  Oszklone z obu stron i wypalone w piecu do ceramiki. Idelne do owoców lub sałatek. Mała miseczka średnica około 13 cm, wysokość 5cm.

 

...średni. Średnica 17 cm, wysokośc 8 cm.

... i duża, średnica 21 cm, wysokość 9 cm.

18:29, honorataa , Miski
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 kwietnia 2010

Muszelka - mydelniczka, albo pojemniczek na drobiazgi. Wykonane z białej gliny i pokryta błyszczącym kolorowym szkliwem. Średnica około 13, wysokość 4 cm.

Okrągła mydelniczka wykonana z brązowej gliny. Wewnątrz odciśnięta koronkowa serwetka. Całość pokryta błyszczącym szkliwem i wypalona w piecu do ceramiki.  Średnica około 12 cm, wysokość 2 cm.  


poniedziałek, 11 stycznia 2010

Mała patera ręcznie wykonana z liścia klonu. Średnica około 22 cm, wysokość 7 cm.

wtorek, 05 stycznia 2010

Ręcznie robiona miska z ozdobnymi niebieskimi gwiazdkami. Oszklona z obu stron. Wysokość 8 cm, średnica 17 cm.

09:20, honorataa , Miski
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 04 stycznia 2010

Duża misa ręcznie robiona z brązowej gliny z dekoracyjnymi  niebieskimi gwiazdkami.   Wysokość około 9 cm, średnica około 30 cm.


 

21:54, honorataa , Miski
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 grudnia 2009

 

Ceramiczne pierścienie na serwetki z motywem listka. Oszklone z zewnątrz i wypalone w piecu do ceramiki w temperaturze 1050 stopni.

10:06, honorataa
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 grudnia 2009

Mała pomarańczowa miseczka, ręcznie robiona z białej gliny z obu stron oszklona na pomarańczowo.  Wysokość około 6 cm, średnica około 13 cm.

 

Liść chrzanu wykonany z białej gliny, na nóżkach. Oszklony i wypalony w temperaturze 1050 stopni. Wysokośc około 7 cm, długość 21 cm.


 

Mała miseczka z białej gliny z pomarańczowym odciśniętym wzorem. Wysokość 5 cm, średnica 17 cm.

Miseczka z białej gliny na nóżkach, oszklona wewnątrz na niebiesko. Wysokość 8 cm, średnica 17 cm. 

 

 

... i  pomarańczowa

23:02, honorataa , Miski
Link Dodaj komentarz »
oto mój sklepik: http://ceramicznykramikbaku.otwarte24.pl/ zapraszam na zakupy :) Wszystkie przedstawione prace są mojego projektu i autorstwa. Wyroby są ręcznie lepione z gliny w pojedynczych egzemplarzach i wypalane w piecu do ceramiki. Naczynia nadają się do użytku w kuchence mikrofalowej, można je również myć w zmywarce. Wykonuję przedmioty na zamówienie - w dowolnym wymiarze, kształcie i kolorze. Zamówione wyroby przesyłam pocztą lub można je odebrać osobiście w Warszawie. Zapraszam również do współpracy galerie, kwiaciarnie, i sklepy dekoratorskie. Serdecznie zapraszam! http://www.facebook.com/?ref=logo